Fiyat: 32.04   Liste Fiyatı : 36.00
% 11 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786254020599
Yayın Tarihi : 2020-05-12
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 360
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 170 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Çeviren(ler) Çiğdem Akın Arıkan, Dilek Gençtanırım Kurt, Ebru Doğruöz, Emine Feyza Aktaş, Gizem Öztemur, Hatice Şabanoğlu, İlhan Yalçın, Melike Koçyiğit, Orhan Yoncalık, Özlem Haskan Avcı, Özlem Tagay, Selen Demirtaş Zorbaz, Serap Özdemir, Şule Baştemur, Tansu Mutlu

Kişilik kuramları kendi kişiliğimi anlamama nasıl yardımcı olabilir?
Kişilik Psikolojisi: Öğrenci Merkezli Yaklaşım adlı bu kitap, kişilik psikolojisi alanını okuyucunun geçmiş, mevcut ve gelecekteki benlikleri ile ilişkili olarak sorduğu temel sorular çerçevesinde ele almaktadır. Bu soruların cevapları, güncel araştırmaların bulgularına dayanmakta ve öğrencilerin kendi kişiliklerini daha derinden anlamasına yardımcı olurken kişilik kuramlarının geçerliğine ışık tutmaktadır. Sohbet havasında, anlaşılması kolay ve yalın bir şekilde hazırlanan bu İkinci Basım, yeni bölümler, alandaki son gelişmeleri yansıtan yeni araştırmalar, fotoğraflar ve karikatürleri içermektedir.
Yeni ve Anahtar Özellikler
Araştırma yöntemleri ile ilgili yeni bölüm (Bölüm 2), öğrencilerin güncel kişilik araştırmalarına aşinalığını kolaylaştırmakta ve kişiliği anlamak için çeşitli yaklaşımları değerlendirmelerinde onlara yardımcı olmaktadır.
Kişilik bozuklukları ile ilgili yeni bölüm (Bölüm 8), kişilik bozukluklarının anlaşılmasında; bozuklukları, kişilik özelliklerindeki aşırı uçlar olarak gören güncel psikoloji araştırmaları ile belirtilerin sıralanması yoluyla bozuklukları tanılayan geleneksel tıpın karşılaştırmasını yaparak özgün bir yaklaşım sunmaktadır.
Güncel araştırmalar -çoğunluğu 2010'dan 2016'ya alıntılanan-, alandaki güncel bilgi birikimini yansıtmaktadır.
Bir soru ve cevap formatı, öğrencileri kişilik psikolojisindeki araştırmalarında bilgileri ile kendi keşiflerini kritik bir biçimde sorgulamaya yönelten bir yaklaşıma davet etmektedir.
Evrimsel psikolojinin geniş kapsamı, öğrencilere bu önemli çağdaş yaklaşımı anlamaları konusunda yardımcı olmaktadır.
Gerçek dünya örnekleri, öğrencilerin her bölümde materyalle kişisel bir düzeyde bağlantı kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Okuyucu Yorumları