Yayıncı : Türkmen Kitabevi
Fiyat: 25.20   Liste Fiyatı : 35.00
% 28 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789756812693
Yayın Tarihi : 2020-05-12
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 16.Baskı
Sayfa Sayısı : 178
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 165 X 235
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Son yıllarda dünya ekonomilerinde yaşanan gelişmelere koşut muhasebe sistemlerinin bu değişime uyumu yönünde artan çabalar, maliyet ve yönetim muhasebesinde gelişme gösteren yeni yaklaşımları ortaya çıkarmıştır. Bu doğrultuda uygulamada yer alan yaklaşımlardan, özellikle, birim maliyetlerin daha sağlıklı hesaplanmasına yönelik önerilen yöntemlerin, gerek yenilikleri gerekse de uygulanabilirlikleri tartışılmakla birlikte; bu yaklaşımlarda göz önünde bulundurulması gereken, yeni yaklaşım, yöntem ve sistemlere olan gereksinmedir. Dolayısıyla; bu yaklaşımların yalnızca irdelenmesi, uygulanabilirliklerinin analizi yeterli bulunmayıp; içinde bulunulan çevre ve her işletmenin kendi iç dinamikleri sürekli değerlendirilmek suretiyle, mevcut muhasebe sistemlerinin geliştirilmesine yönelik araştırma ve çalışmaların yoğunluk kazanması da büyük önem taşımaktadır.
Ülkemizde de, dünyadaki teknolojik gelişmeler ve rekabet ortamına uyum sağlama doğrultusunda büyük işletmelerin yanında, orta büyüklükteki işletmelerin çaba ve uygulamalarının da büyük önem kazandığı açıktır. Ancak, bu çabaların işletme bilgi sistemlerinin ve özellikle de muhasebe sistemlerinin bu gelişmelere uyumlaştırılması ve hızla geliştirilmesi yönünde de yoğunlaştırılması hayati önem taşımaktadır.
Bu çerçevede maliyet muhasebesinde güncel yaklaşımların incelenmesi ve uygulama yönünden katkı sağlamak, kitabın amacı olarak belirlenmiştir. Kitapta günümüz ekonomik çevresinin ortaya çıkardığı arayış, bu doğrultuda yönetim uygulamalarında gözlenen gelişmeler ve bunların maliyet muhasebesinde tartışılan ve uygulamaya aktarılan güncel yaklaşımlarla bağlantıları incelenmiştir.

Okuyucu Yorumları