Yazar : Zehra Erol
Yayıncı : Timaş Yayınları
Kategori : Genel Psikoloji
Fiyat: 15.40   Liste Fiyatı : 20.00
Temin Süresi : 3 Gün % 23 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789752639867
Yayın Tarihi : 2019-06-25
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 7.Baskı
Sayfa Sayısı : 144
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Uzman Psikolog Zehra Eroldan, sürekli her şeyin en iyisini yapmalısın, sen en iyi olmalısın mesajına maruz kalan modern çağ insanının kusursuzluk çabasını anlatan bir kitap.
Yazar, mükemmeliyetçiliğin nedenlerini, mükemmeliyetçilik-yetersizlik ilişkisini, bu duyguya zemin hazırlayan kişilik özellikleri ve anne baba tutumlarını, daima mükemmel olma çabasını ve mükemmeliyetçi kişilerle yaşamanın zorluklarını vaka örnekleriyle ele alıyor. Aşırıya varmış mükemmeliyetçiliği optimal düzeye çekme önerileriyle desteklenen kitap, bir türlü yakamızı bırakmayan mükemmel olma çabasını yeniden gözden geçirmemizi sağlıyor.

Hayatı boyunca kusursuzluğu ararken kendini unutan çok sayıda danışanım oldu. Zamanını bu uğurda harcayan ama tükenenin kendi yaşamı olduğunun farkına varmayan, bu arayış içinde sevdiği kişileri hatta kendini kaybeden...
Mükemmeliyetçi olduğunu düşünüp bu etiketlemeyle kendi gelişimini sınırlayanları da çok gördüm
Mükemmeliyetçilik, hepimizin bildiği, bazen eksik bazen yanlış da olsa sıklıkla kullandığımız bir kavram. Bu özelliklere sahip kişilerin kendilerini tanımaları, onlar için geliştirici ve koruyucu olacaktır.
Zehra Erol

Okuyucu Yorumları