Yazar : Okan Emir
Yayıncı : Pusula Yayıncılık
Fiyat: 32.80   Liste Fiyatı : 40.00
Temin Süresi : 3 Gün % 18 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786058309845
Yayın Tarihi : 2014-09-12
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 364
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 235
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Excel ve VBA bilen, bilgisini genişletmek isteyenler için bu kitap tam bir hazinedir.
Bu kitap Excel makroları etkin şekilde kullanmanız, Excel VBAnın limitlerini zorlamanız için hazırlandı. Kitap ya ileri derecede programlama bilgisine sahip olup Excel VBAyi tanımak isteyenleri ya da Exceli gündelik hayatında çok yoğun kullanıp, VBA ile neler yapılabildiğini öğrenmek isteyenleri hedeflemektedir.
Konu örnekleri gerçek hayatta işinize yarayacak şekilde seçildi. Bu bilgilerle Excel tablolarınızı SQL veri tabanlarından doldurabilecek, Internetten verileri Excele otomatik aktaracak, ülke veya şehir haritalarını renklendirebilecek, Outlook ile otomatik postalar gönderebileceksiniz. Excel şeridine kendi sekmelerinizi ve düğmelerinizi ekleyerek profesyonel Excel eklentileri yapabileceksiniz.
Kitabı bitirdiğinizde Excelde yapılamaz dediğiniz işlerin ne kadar azalmış olduğunu göreceksiniz.


İleri VBA Konuları Excel VBA PivotTablolarla Çalışmak PivotTable Özellikleri, Metodları Pivot Tablo Nesneleri Diğer Uygulamalar (Word, PowerPoint, Outlook) Diğer Uygulamaları Excelden Çalıştırmak ActiveX Kontroller ActiveX ile UserForm Kontrollerinin Farkı Excelde Grafikler Hareketli Grafikler Şekiller, Haritalar ADO ve SQL MS Access, MS SQL ve Diğer SQL Sistemler Veritabanları SQL ADO ADO Connection ADO Recordset (Veri Seti) ADO Command (Komut) Connection String XML ve RibbonX Win32 API Internetten veri alma Eklenti (Add-In) Yaratma

Okan Emir
1987 yılında ODTÜ Bilgisayar Müh. bölümünden mezun oldu. ODTÜ İşletme bölümünde master yaparken, ODTÜ Bilgisayar Müh. bölümünde 2 sene öğretim asistanlığı yaptı. C, MS Access VBA, MS Excel VBA, Visual Basic 6.0, MS SQL, Visual Basic.Net gibi ortamlarda programlar geliştirdi. 20 senedir Excel kullanıyor.
Türkiye ve Kıbrısta bankalara ve dünya çapında bir gazlı içecek firmasına hizmet veren Vega Bilgisayar Hizmetleri Ltd. Ştinin (http://www.vegatr.com) kurucusu ve yöneticisi. Fırsat buldukça üniversitelerde Excel dersi ve seminerleri veriyor.

Okuyucu Yorumları