Yazar : Sami Narter
Yayıncı : Adalet Yayınevi
Kategori : Trafik Hukuku
Fiyat: 172.96   Liste Fiyatı : 188.00
% 8 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786053002314
Yayın Tarihi : 2017-07-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 5.Baskı
Sayfa Sayısı : 1055
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 160 X 230
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kitabı hazırlarken, teori ile pratiği birleştirerek uygulamada sıkça ihtiyaç duyulan kendine özgü bir eser oluşturmayı amaç edinmiştim. Bu amaç doğrultusunda oluşturduğum kitabın üçüncü baskısından bu yana yaklaşık sekiz ay geçmiş olmasına rağmen kitap tükenmiştir. Talep olması nedeniyle Trafik Kazalarında Hukuki ve Cezai Sorumluluk adlı kitabımızın dördüncü baskısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum.
Kitabın üçüncü baskısından sonra mevzuatta değişiklikler olmuştur. Özellikle 26. 04. 2016 tarihinde yayınlanan 6704 sayılı Kanun ile getirilen değişiklikten sonra trafik kazalarında dava açılmadan önce Zarar görenin, zorunlu mali sorumluluk sigortasına yazılı başvuruda bulunması gerekecektir. Buna ilişkin değişiklik olsun Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yeni düzenlemeler olsun bu değişikliklerin hepsi kitapta işlenmiş ve uygulamadaki yansımaları üzerinde durulmuştur.
Zamanaşımının başlangıcı için zararın para ile ölçülebilir şekilde belirlenmesi gerektiği yönünde bu güne kadar savunduğumuz görüşe uygun olarak verilen 16. 03. 2016 tarihli Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararı kitapta işlenmiştir.
Yargıtay'ın yeni görüşlerinin okuyucuya aktarılması bakımından yeni emsal kararlar da ilgili konuların arkasına özetlerle eklenmiştir.
Dördüncü baskının da avukat, hakim, savcı ve tüm ilgili hukukçulara yararlı olması dileğiyle kitapta emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum

Okuyucu Yorumları